Skeleton - na czym polega ta dyscyplina sportowa?
Skeleton to dyscyplina sportowa, która jest jedną z najstarszych odmian saneczkarstwa. Zawodnicy w tej konkurencji rozwijają prędkość nawet do 120 km/h. Jest to bardzo fascynująca dyscyplina, ale jednocześnie bardzo niebezpieczna. Dowiedz się więcej, na czym polega!
2021-04-23, 13:16

Skąd się wywodzi Skeleton?

Skeleton wywodzi się od innej konkurencji nazywanej crestą. Jest to szwajcarska konkurencja polegająca na zjeździe na brzuchu na sankach z małych wzniesień lub w specjalnych torach, która jako dyscyplina olimpijska zadebiutowała w 1928 roku w St. Moritz podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W 2002 roku została uznana światowo jako konkurencja olimpijska.

Skeleton w Polsce

Czy istnieją drużyny sportowe uprawiające Skeleton w Polsce? Tak! Polska historia skeletonu sięga przełomu lat 50. i 60. W okolicach Karpacza zadebiutowała i cieszyła się największą popularnością. Jednak z powodu braku odpowiednich torów oraz licznych wypadków, w Polsce ta dyscyplina przestała być uprawiana. Kilka polskich sportowców powróciło do niej w 2006 roku. Monika Wołowiec jako pierwsza polska skeletonistka wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich. Obecnie nadzieją dla rodzimego skeletonu jest Rafał Gref.

Dowiedz się więcej o Skeletonie!

Przeczytaj więcej o Skeletonie, czytając artykuł na stronie poza-domem.pl, który nieco szerzej przedstawi Ci historię tego sportu1

KONTAKT / AUTOR
Świat Sportu
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.